Po raz czwarty ulicami naszego miasta przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. 12 czerwca b.r. o godz. 15.00 z Pl. Narutowicza ok. 200 osób z towarzyszeniem orkiestry dętej z Grocholic przemaszerowało do ogrodów parafii Narodzenia NMP przy ul. Kościuszki. Patronat honorowy nad Marszem sprawowali: Prezydent Miasta Bełchatowa i Starosta Powiatu Bełchatowskiego. Marsz dla Życia i Rodziny był manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych i szacunku dla życia ludzkiego. Był także świętem rodzin, stanowiącym okazję do tego, by publicznie manifestować radość z posiadania rodziny. Dał również sposobność, by spotkać osoby, z którymi dzielimy te same wartości.

„Każde życie jest bezcenne!” – takie hasło przyświecało tegorocznym Marszom, które przeszły w ponad 140. polskich miastach. Pragnęliśmy zwrócić uwagę na to, że każdy człowiek – bez względu na stan zdrowia, stan duchowy, materialny, okoliczności poczęcia czy jakiekolwiek inne kwestie  – jest nieocenioną wartością i nikt nie powinien pozbawiać go fundamentalnego prawa – prawa do życia.

Nasz Marsz stał się także hołdem złożonym św. Janowi Pawłowi II, Patronowi Miasta Bełchatowa w dniu jego święta.

W marszu wsparli nas: członkowie Domowego Kościoła gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie, Stowarzyszenie Bełchatowianie dla Narodu. Dziękujemy także Iwonie, Tomkowi, i Magdzie.
DSC00424DSC00429DSC00434DSC00432DSC00433DSC00435DSC00436

Każde życie jest bezcenne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

one × 4 =