imagesKolejny rok za nami, a przed nami – nowe wyzwania. Chcemy dalej z Waszą pomocą być wsparciem dla osób dotkniętych przez los i realizować zadania na rzecz umacniania rodziny. Pozyskane w roku 2015 fundusze i pomoc rzeczowa posłużyły do kontynuacji działań, które realizujemy już od bez mała 20 lat, pokrótce opisanych poniżej.

Do Świetlicy Środowiskowej Arka uczęszczało przez cały 2015 rok 30 dzieci. Nasi pracownicy i wolontariusze zapewniali im nie tylko pomoc
w nauce i ciepły, smaczny posiłek, ale również wiele zrozumienia i miłości. Świetlica otrzymała także nowe drzwi wejściowe, udało się odnowić i ocieplić ścianę wschodnią i wyremontować furtkę i bramę wjazdową.

W minionym roku, 135 osób skorzystało z pomocy prowadzonego przez Stowarzyszenie  Miejskiego schroniska dla osób bezdomnych. Dzięki Państwa wsparciu, osoby bezdomne mają dach nad głową, co w okresie jesienno – zimowym jest bezcenne. Ratuje zdrowie i życie ludzkie.

Specjaliści z zakresu pedagogiki, terapii uzależnień, psychologii czy prawa w Poradni Życia Rodzinnego udzielili porad 1782 osobom. W ramach Katolickiego Telefonu Zaufania udzielono 610 porad telefonicznych.

Jubileuszowe, bo organizowane już po raz 20. Bełchatowskie Dni Rodziny, połączone z Marszem dla Życia i Rodziny przyciągnęły około 3500 tysiąca bełchatowian. Niezapomnianym pozostanie koncert Joszko Brody z Dzieci z Brodą a uczestnicy warsztatów dla ojców, na długo zapamiętają wspólną przygodę na drodze podnoszenia swoich ojcowskich umiejętności.

W miesiącu lipcu, 40 dzieci z rodzin najuboższych uczestniczyło w półkoloniach letnich połączonych z licznymi atrakcjami.

W XVII Drodze Krzyżowej ulicami miasta uczestniczyło około 2000 osób.

Jeszcze raz gorąco dziękujemy i jednocześnie liczymy na dalszą pomoc, także poprzez przekazanie 1 % podatku.

W imieniu Zarządu

Sylwester Paradecki

Liczymy na Twoją pomoc – KRS 0000102199

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

18 − 13 =