DSC09957XX Bełchatowskie Dni Rodziny rozpoczęły się warsztatami dla ojców „Bliżej – Pełna łączność”. Kilkunastu ojców wspólnie odkrywało na nowo swoje powołanie do bycia ojcem, szukało nowych inspiracji i czerpania radości z bycia kapitanem na okręcie jakim jest RODZINA.
14 czerwca w dniu Patrona Bełchatowa, mieszkańcy miasta rozpoczęli świętowanie od udziału w uroczystej Mszy Św. w intencji Bełchatowian. o godz. 12.00 w parafii Narodzenia NMP. O godz. 15.00 z pl. Narutowicza wyruszył Marsz dla Życia i Rodziny, który przeszedł ulicami miasta do ogrodów parafii Narodzenia NMP, gdzie rozpoczął się Festyn Rodzinny. Bełchatowski Marsz był jednym z kilkuset marszów, które przeszły ulicami polskich miast. Marsz dla Życia i Rodziny stał się manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych i szacunku dla życia ludzkiego i świętem rodzin, stanowiącym okazję do tego, by publicznie manifestować radość z posiadania rodziny. To również sposobność, by spotkać osoby, z którymi dzielimy te same wartości. Tematem tegorocznych Marszów była troska rodziców o wychowanie i edukację swoich dzieci. Chcieliśmy przypomnieć, że rodzice mają prawo i obowiązek wychowywania swoich dzieci zgodnie z swoimi przekonaniami wynikającymi ze spójnego systemu wartości u którego podstaw leży odpowiedzialność, wartość rodziny oraz szacunek dla życia, tak aby młode pokolenie było przygotowane do zięcia odpowiedzialności za swoją własną rodzinę, kraj, życie społeczne. Nasz Marsz był także hołdem złożonym św. Janowi Pawłowi II, Patronowi Miasta Bełchatowa w dniu jego święta.
Podczas Festynu na uczestników czekały atrakcje: gry, zabawy i konkursy dla dzieci, oraz prezentacje laureatów II Archidiecezjalnego Dziecięcego Festiwalu Piosenki Papieskiej i Religijnej „Santo Subito”. Zwieńczeniem Festynu był koncert Joszko Brody z zespołem Dzieci z Brodą.
Bełchatowskie Dni Rodziny wsparli:
Prezydent Miasta Bełchatowa – Mariola Czechowska
Starosta Powiatu Bełchatowskiego – Waldemar Wyczachowski
NSZZ Solidarność Kopalni Bełchatów
Firma Budowlana Barbara i Zbigniew Maziarz
Bełchatowskie Stowarzyszenie Samorządowe PLUS
Piekarnia JAZON II z Dobrzelowa
GiEK S.A. Oddział Kopalnia Bełchatów
GiEK S.A.Oddział Elektrownia Bełchatów
Podziękowania dla księdza dziekana Zbigniewa Zgody, Stowarzyszenia Młodych Bełchatowian IMPULS i członków SRK zaangażowanych w przeprowadzenie Dni Rodziny.
Sylwester Paradecki

 

DSC09897DSC_1132DSC_1191DSC09905DSC09953DSC09954DSC09925DSC09920DSC09923DSC09915DSC09939DSC09928

Radosne świętowanie. Relacja z Dni Rodziny i Dnia Patrona Bełchatowa św. Jana Pawła II.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

four × 3 =