Lipiec w Świetlicy Środowiskowej Arka, to czas dziecięcych zajęć wakacyjnych. Uczestniczyło w nich dwadzieścioro dzieci z terenu miasta Bełchatowa. Dzieci w trakcie zajęć miały możliwość atrakcyjnego i bezpiecznego spędzenia wolnego czasu.

Jak corocznie skorzystano z oferty przygotowanej przez Muzeum Regionalne w Bełchatowie. Wychowankowie brali udział w różnego rodzaju zajęciach, dzięki którym mogli poszerzyć swoją wiedzę, nie tylko o kraju ojczystym, ale również o krajach tak odległych, jak np. Peru.

Dbając o rozwój fizyczny dzieci zorganizowano zajęcia na pływalni, a także na ściance wspinaczkowej. Dużą atrakcją dla dzieci było spotkanie z Cristiano Silva, rodowitym Brazylijczykiem, trenerem sztuk walki. Dzięki niemu wychowankowie mieli okazję poznać tajniki niezwykłej sztuki walki, jaką jest Capoeira.

Podopieczni dwukrotnie uczestniczyli również w seansach filmowych

w kinie Helios: „Odlotowy nielot”, „Iniemamocni 2”.

W trakcie zajęć wakacyjnych nie zapomniano także o profilaktyce. W jej ramach odbyło się spotkanie z przedstawicielem bełchatowskiej Straży Miejskiej dotyczące bezpieczeństwa w czasie wakacji, a także zajęcia z członkami Stowarzyszenia Sztab Ratownictwa dotyczące udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach.

Zajęcia zakończono pożegnalną dyskoteką, wręczeniem dyplomów, a także drobnych upominków.

WAKACJE Z Arką

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

nine + one =