20 maja br. o godz. 12.00 Msza święta w parafii Narodzenia NMP, ul. Kościuszki 2, rozpoczęła kulminacyjny dzień rodzinnego świętowania. Po południu zaś odbył się festyn rodzinny w ogrodzie tejże parafii. Przy pięknej pogodzie setki bełchatowskich rodzin bawiło się wyśmienicie. Nie zabrakło konkursów sportowych i rysunkowych dla tych starszych dzieci jak i dla najmłodszych. Czas umilali swoimi występami: zespół wokalny działający przy Klubie Emerytów, Rencistów i Inwalidów „Energetyk”, zespołu MEA CULPA i laureaci Powiatowego Konkursu Wokalnego „Totus Tuus”. Gwiazdą wieczoru był rodzinny duet Mai i Andrzeja Sikorowskich.
Podczas festynu młodzi członkowie Stowarzyszenia IMPULS, rozdawali balony i prowadzili akcję wymiany książek – „Podziel się książką”. Pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Bełchatowie oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Bełchatowie
i Urzędu Miasta udzielali porad w zakresie rodzicielstwa zastępczego, praw i uprawnień przysługujących osobom niepełnosprawnym oraz aktywnie włączyli się w promowanie Bełchatowskiej Karty Rodzina 3+. Członkowie Stowarzyszenia prowadzili kampanię informacyjną w ramach ogólnopolskiej akcji „Zachowaj trzeźwy umysł” i „Postaw na rodzinę”.
Podczas obchodów Dni Rodziny nie zabrakło także Rodzinnego Rajdu Rowerowego prowadzonego przez grupę „Prawda” i Załogę Rowerową „Zgrzyt”.
„Co we współczesnym świecie mediów zagraża naszym dzieciom” – tej prelekcji wysłuchali rodzice, którzy w liczbie prawie 100 osób, przyszli na spotkanie z Małgorzatą Więczkowską do parafii NMP Nieustającej Pomocy.

Powyższe działania jak i inne podjęte w ramach Bełchatowskich Dni Rodziny nie byłyby możliwe bez wsparcia: Prezydenta Miasta Bełchatowa Marka Chrzanowskiego, zarządu Powiatu Bełchatowskiego, Firmy Budowlanej Zbigniewa i Barbary Maziarz, Stowarzyszenia PLUS, Oddziałów PGE KWB Bełchatów i Elektrowni Bełchatów, MKZ NSZZ Solidarność PGE KWB Bełchatów.
Sponsorom dziękujemy a mieszkańców Bełchatowa zapraszamy za rok.

XVII Bełchatowskie Dni Rodziny – Festyn rodzinny i nie tylko

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

7 − 7 =