Zdjęcie0689Z dniem 1-go września w Świetlicy Środowiskowej Arka rozpoczął się kolejny, nowy  rok szkolny 2015/2016. Obecnie zapisanych jest już 24 podopiecznych, jednak opiekę i pomoc możemy zaoferować zgodnie z przepisami tylko 30 wychowankom. Wychowawcy starają się aby każde dziecko otrzymało pomoc przy odrabianiu zadanych prac domowych i w nauce. Poza tym czas wolny od nauki zostanie wypełniony wspólną zabawą, czytaniem bajek i oglądaniem filmów.

Oprócz tych podstawowych działań opiekunowie wspierają dobrym słowem, uśmiechem , szczerą rozmową. Priorytetem działań świetlicy jest wzmocnienie poczucia własnej wartości podopiecznych i ukierunkowanie ich na właściwą ścieżkę życia. Wymaga to od osób pracujących w placówce dużego wysiłku oraz cierpliwości.

Zwracamy się z prośbą do ludzi, którzy nas znają, słyszeli o nas lub interesują się działalnością społeczną, aby wsparli nas swym zaangażowaniem i pracą, niosąc pomoc w formie wolontariatu.

Prosimy także wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie finansowe bądź rzeczowe, w postaci materiałów dydaktycznych, biurowych, plastycznych, środków czystości, które wykorzystujemy do :

  • tworzenia nowych dekoracji
  • organizacji uroczystości
  • zajęć edukacyjnych
  • zajęć plastycznych
  • zajęć profilaktycznych
  • utrzymania właściwych warunków lokalowych.

 

Nr konta: PKO BP S.A.  50 1020 3958 0000 9902 0090 1256

Tytułem wpłaty: Świetlica Środowiskowa Arka

 

Za każdą pomoc wielkie Bóg zapłać!

Ewa Wólkiewicz – kierownik placówki

Zdjęcie0693Zdjęcie0690Zdjęcie0691

Zdjęcie0692

…nowy rok szkolny w ARCE …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

nineteen − 17 =