Okres świąteczny dla wielu z nas to czas wielkich przygotowań, wytężonej pracy, ale i jednocześnie to czas radości i oczekiwania na narodziny Bożej Dzieciny. Jak każdego roku w Świetlicy Środowiskowej Arka wychowankowie wraz z wychowawcami przygotowywali się do uroczystego spotkania wigilijnego, które odbyło się 19.12.2008r.

Prace przygotowawcze zaczęły się już na początku listopada. Dzieci z opiekunami wykonywali kartki świąteczne, zaproszenia, dekoracje sal a przede wszystkim przygotowywali się do występu artystycznego jakim są Jasełka.Cała uroczystość rozpoczęła się mszą świętą o godzinie 16.00 w Kościele Św. Stanisława Biskupa Męczennika pod przewodnictwem czcigodnego ks. proboszcza Pawła Augustyniaka. We mszy świętej wzięli udział podopieczni i ich rodziny, pracownicy Arki, członkowie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, przedstawiciele Schroniska dla bezdomnych, oraz osoby które od lat pomagają i wspierają świetlicę.
Przy wspólnym stole zasiadło około 80 osób. Wspólna modlitwa, dzielenie się opłatkiem, przedstawienie jasełkowe, kolędowanie, kolacja i wyczekiwane przez najmłodszych paczki świąteczne ze słodyczami wypełniło czas świątecznego spotkania.

Pozostają wspomnienia, radość w sercu, bo znów z pomocą wielu dobrych ludzi udało się wszystko zorganizować i dziękujemy im za to. Życzymy wszystkim zdrowia, uśmiechu każdego dnia, życzliwości dla drugiego człowieka a rok 2009 niech spełnia marzenia i obfituje w radosne wydarzenia.

Wychowawcy wraz z wychowankami
Świetlicy Środowiskowej Arka.

Spotkanie wigilijne w Świetlicy Środowiskowej Arka – (2009.01.10)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

five + twenty =