Już po raz czternasty w miesiącu maju Bełchatowianie mogli uczestniczyć w Bełchatowskich Dniach Rodziny, które na trwałe wpisały się w kalendarz wydarzeń kulturalnych miasta. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów wzięły udział w konkursie miejskim: Rodzina miejscem odkrywania godności człowieka w nauczaniu Jana Pawła II, a dorośli w spotkaniu z o. Ksawerym Knotzem nt. Seks po katolicku – 100% satysfakcji”.

Tradycyjnie kulminacyjnym punktem obchodów był festyn rodzinny, który odbył się 17 maja w ogrodach przy parafii Narodzenia NMP ul. Kościuszki 2. Pogoda dopisała, więc ogrody wypełniły się rodzinami, chcącymi spędzić razem niedzielne popołudnie. Czas umilili swoimi występami laureaci VII Powiatowego Konkursu Wokalnego „Maryja i moja Mama”, zespoły: gospel Z POTRZEBY SERC i folklorystyczny RAJKA, oraz gwiazda wieczoru – Magda Anioł z zespołem.

Około 300 dzieci wzięło udział w konkursach sportowych i rysunkowych. Dużym zainteresowaniem cieszyła się także loteria fantowa, z której dochód zostanie przeznaczony na wypoczynek letni organizowany dla dzieci z rodzin potrzebujących wsparcia. Podczas festynu członkowie Miejskiej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych prowadzili kampanię informacyjną w ramach ogólnopolskiej akcji „Sprawdź, czy twoje picie jest bezpieczne”. W niedzielne popołudnie grupa „Prawda” wspólnie ze „Zgrzytem” zorganizowała rodzinny rajd rowerowy.

Organizatorem Bełchatowskich Dni Rodziny jest Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Oddział w Bełchatowie.

Sylwester Paradecki

XIV Bełchatowskie Dni Rodziny – (20.05.2009)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

twelve − four =