W dniach od 19 maja do 27 maja odbywały się Bełchatowskie Dni Rodziny. Mieszkańcy Bełchatowa mogli skorzystać z bogatego programu obchodów i tym samym znaleźć coś dla siebie i rodziny.

Obchody rozpoczął montaż słowno – muzyczny „Świadek Miłości”, przygotowany przez uczniów Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Muzeum Regionalnym.

Tym, którym jazda rowerem sprawia frajdę uczestniczyli w rodzinnym rajdzie rowerowym szlakiem umocnień obronnych z 1939 r. prowadzonym przez członków grupy PRAWDA i grupy rowerowej ZGRZYT.

Kilkadziesiąt osób wysłuchało prelekcji, „Media w wychowaniu młodego pokolenia, szanse i zagrożenia”, Małgorzaty Więczkowskiej, założycielki portalu internetowego edukacjamedialna.pl , niesłychanie bogatej w treści i praktyczne wskazówki dla rodziców i pedagogów jak ustrzec młode pokolenie przed zgubnym wpływem niektórych programów telewizyjnych.

Kulminacyjnym dniem obchodów była niedziela 22 maja b.r.

Msza święta zgromadziła w parafii Narodzenia NMP, ul. Kościuszki 2, wiernych w tym władze samorządowe naszego miasta, którzy wspólnie modlili się w intencji bełchatowskich rodzin. Po południu zaś odbył się Festyn rodzinny w ogrodzie przy parafii Narodzenia NMP w Bełchatowie. Pogoda tym razem dopisała co przełożyło się ilość osób biorących udział w festynie jak i na jakość imprezy i dobrą zabawę. Czas umilili swoimi występami laureaci Powiatowego Konkursu Wokalnego „Totus Tuus”,   zespół Schola Cantorum z MCK Bełchatów. Gwiazdą wieczoru był zespół MATE.O. Nie zabrakło konkursów z nagrodami dla dzieci i rodzin, oraz kiełbasek i grochówki.

Podczas festynu pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bełchatowie oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Bełchatowie udzielali porad w zakresie rodzicielstwa zastępczego oraz praw i uprawnień przysługujących osobom niepełnosprawnym. Członkowie Stowarzyszenia prowadzili kampanię informacyjną w ramach ogólnopolskiej akcji „Zachowaj trzeźwy umysł” i „Postaw na rodzinę”.

Kobiety w wieku 50-69 lat mogły skorzystać z bezpłatnego badania mammograficznego i uczestniczyć w pogadanki nt. profilaktyki raka piersi z nauką samobadania, realizowane przez Wojewódzki Ośrodek Koordynujący Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi w Łodzi. – miejsce świetlica środowiskowa ARKA i Ośrodek Wsparcia Rodzin.

Powyższe działania nie byłyby możliwe bez wsparcia: Prezydenta Miasta Bełchatowa Marka Chrzanowskiego, zarządu Powiatu Bełchatowskiego, Firmy Budowlanej Zigniewa i Barbary Maziarz, Stowarzyszenia PLUS, Oddziałów PGE KWB Bełchatów i Elektrowni Bełchatów, MKZ NSZZ Solidarność PGE KWB Bełchatów.

Sponsorom dziękujemy a mieszkańców Bełchatowa zapraszamy na kolejne obchody za rok.

XVI Bełchatowskie Dni Rodziny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

18 + seventeen =