Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Łódzkiej oddział w Bełchatowie po raz ósmy jest organizatorem kolonii letnich dla dzieci kierowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bełchatowie. Podczas dwóch turnusów w ośrodku wypoczynkowo- kolonijnym Groń w Białym Dunajcu wypoczywać będzie 80 dzieci od 7 do 17 roku życia.

Pierwszy turnus już za nami. 14. dni wypełnione były zajęciami i wycieczkami po brzegi. Dzięki własnemu środkowi transportu będącego cały czas do dyspozycji dzieci, mogły one zwiedzić między innymi  Zakopane w tym Gubałówkę, Stary Cmentarz na Pęksowym Brzyzku, gdzie mogły zobaczyć groby sławnych ludzi związanych z podhalem, Sanktuarium na Krzeptówkach, Krupówki, Muzeum Tatrzańskie oraz Wielką Krokiew. Zorganizowano również wyjazdy do Niedzicy a tam zwiedzanie Zamku Dunajec, wozowni, rejs statkiem po jeziorze Czorsztyńskim oraz zwiedzanie tamy na Niedzicy. W Wadowicach dzieci miały okazję zobaczyć Kościół parafialny Ojca Świętego Jana Pawła II oraz Dom Katolicki gdzie czasowo została utworzona replika mieszkania Ojca Świętego.  Przy pięknej pogodzie koloniści korzystali z Term Podhalańskich w Szaflarach zażywając kąpieli. W niedzielę uczestniczyły w tradycyjnej góralskiej Mszy Świętej w Poroninie.  Chłopcy wraz z przewodnikiem tatrzańskim przemierzali górskie szlaki (Dolina Kościeliska, Polana Kalatówki, Rusinowa Polana czy Morskie Oko). Wszystkie proponowane dzieciom wycieczki zapoznawały ich z kulturą i tradycją Podhala i okolic. Dzieci mogły korzystać ze sprzętów dostępnych w ośrodku jak i zakupionych przez Stowarzyszenie dzięki czemu nawet przy niesprzyjającej wycieczkom pogodzie nie narzekały na nudę.

Czas radości i odpoczynku dla tych dzieci był możliwy do zrealizowania dzięki wsparciu Prezydenta Miasta Bełchatowa Marka Chrzanowskiego w ramach ogłoszonego konkursu ofert dla organizacji pozarządowych.

Kolonie letnie 2011

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

10 − 1 =